Ata’nın kasımpatıları annesi Zübeyde Hanım’dan

Ata’nın kasımpatıları annesi Zübeyde Hanım’dan

10.11.2016 / Konular / Radyo Tucu / 1200 hits

Zübeyde Hanım'ın mezarından alınan, Atatürk'ün en çok sevdiği çiçek olan kasımpatılar, Ulu Önder'in mozolesine konuldu. Önümüzdeki mayıs ayındaki ise bu kez aynı çiçekler yeniden Zübeyde Hanım'ın mezarına götürülecek.

Çankaya Belediyesi ve İzmir Karşıyaka Belediyesi, 10 Kasım için çok anlamlı bir bir etkinliğe imza attılar. Atatürk'ün en sevdiği çiçek olan kasımpatılar, annesi Zübeyde Hanım'ın İzmir Karşıyaka'daki istiratgahından Anıtkabir'e getirildi. Çiçeklerin bir kısmı mozoleye bırakılırken bir kısmı da uygun bir yere dikildi.

İzmir Karşıyaka’dan 12 otobüsle yola çıkan İzmirliler, Ata’nın en sevdiği çiçek olan kasımpatıları annesinden O’na getirdiler. Anıtkabir’e dikilen kasımpatılardan bir bölümü önümüzdeki Mayıs ayındaki Anneler Günü’nde yeniden Zübeyde Hanım’ın mezarına götürülecek.

ALPER TAŞDELEN: ANNE-OĞUL ARASINDAKİ ÖLÜMSÜZ SEVGİ BAĞI

 

Bu anlamlı etkinlikle ilgili sozcu.com.tr’ye bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile birlikte düzenlediğimiz bu etkinlikle, Atamızla annesi arasındaki ölümsüz sevgi bağının yaşadığını göstermek istedik. Atatürkçü düşünceyi her zaman yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaşımınız için teşekkürler